Adres

Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Bulvarı No:3
Bey City Residence A Blok Kat:4 Daire:26
Beylikdüzü/İstanbul

KİŞİSEL VERİ UZMANI

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na göre, 1 çalışanı olan işveren veya 1 müşterisi olan satıcı ile 1.000 çalışanı olan işveren veya 1.000 müşterisi olan satıcı, veri sorumlusu konumundadır.

Veri sorumlularının, Veri Sorumluları Sicili’ne kayıt yükümlülüğü altında olup olmadıkları, sorumluluk açısından önemli değildir.

Bu sebeple, tüm veri sorumluları, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda kendilerine yüklenen görevleri yerine getirmek zorundadırlar. Bu görevleri yerine getirmeyen veri sorumlularına, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu doğrultusunda idari para cezaları ve Türk Ceza Kanunu doğrultusunda hapis cezaları uygulanmaktadır.

Kişisel Veri Uzmanı uygulaması, İnsan Kaynakları temelli sözleşmeler ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyumlu formları kullanıcıya hazır halde sunarak, kullanıcının Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyumlu hareket etmesini amaçlamaktadır.

Bunun paralelinde, uygulama, veri sorumlularının, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yerine getirmesi gereken görevleri yerine getirerek, kullanıcının riskini en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Kişisel Veri Uzmanı vasıtasıyla, veri sorumlusunun, gerek çalışanlarının, gerek ziyaretçi/eğitimci gibi veri sorumlusuna bağlı olmayan kişilerin, gerekse açık rıza ve aydınlatma yükümlülüğüne uyarak kişisel verilerini işleyebileceği 3. Şahıs gerçek kişilerin verilerini Yasa doğrultusunda işleyebileceği, koruma altına alabileceği, işleme süresinin geçmesi ile otomatik olarak silme talimatı verebileceği, bu konularda program tarafından bildirilen gerekli uyarılar ile kendisini Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda düzenlenen idari para cezaları ve Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenen hapis cezalarından koruması için gereken önlemleri alması, işlemleri yapması amaçlanmaktadır.

 

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ                                                                                                                                                                                                         

 

 

GÖRSEL TANITIM İÇİN TIKLAYINIZ